CHCEME ROZŠÍŘIT OBZORY, PORADIT ALE I POMOCI VŠEM MUŽŮM

O co jde?

Zde chceme rozšířit obzory, poradit, jak zjistit plodnost, ale i pomoci všem mužům, kteří se zajímají o mužskou neplodnost či léčbu neplodnosti. Chceme informovat nejenom ty, co plánují potomka, či se pokoušejí bezúspěšně o početí, ale i ostatní, aby byli plně informováni o své plodnosti a v případě její poruchy upravili včas svůj životní styl. Může se tak stanovit ranná diagnóza a v případě negativních výsledků spermiografu, brzy zahájena odborná léčba neplodnosti těchto mužů.

Diagnostika a léčba vycházející z nálezu konkrétního muže s poruchou plodnosti může mít stejný či lepší efekt, než asistovaná reprodukce a to zcela bez zátěže jeho partnerky. Úspěšnost správné léčby neplodnosti u mužů může být vyšší než u IVF (umělého oplodnění v centrech asistované reprodukce).

Stále se však stává, že i při zjištěné poruše plodnosti, nikdo muže dále nevyšetřuje a neléčí, ale ihned se doporučuje umělé oplodnění. Je to vážná chyba, která pár obírá o možnost vyléčení a o přirozené otěhotnění. Většina příčin mužské neplodnosti je léčitelná! Specialista po stanovení diagnózy jasně určí poruchu a v rámci přesné diagnózy umožní i mužům počít potomka spontánně, je-li to možné.

O co jde? | Nestřílim slepýma